Św. Michał Archanioł

Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                        22 maja 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

2. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w niej.

3. W najbliższy czwartek, 26 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, po Mszy Św. o godz. 11.00, wyjdziemy w uroczystej, eucharystycznej procesji na ulice naszej parafii. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, o przygotowanie tych ołtarzy proszę te same osoby jak każdego roku, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Na tą uroczystość zapraszam orkiestrę, asystę i poczty sztandarowe. Pozostałe Msze o godz. 7:30; 9:00 i o 17:00.

Zapraszamy serdecznie także dzieci obchodzące Komunię rocznicową, oraz Druhów strażaków.

Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy Św. o godzinie 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła.

4. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

5. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Leonii, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za złożoną przy tej okazji ofiarę 110 zł.

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 900  serdecznie proszę mieszkańców

Stefanii.

7. W poniedziałek o godz.15.30 egzamin dzieci przygotowujących się do I komunii św.

Przewodnik Katolicki:

1) Historia powstania uroczystości Bożego Ciała

2) Wspomnienie zamachu na św. Jana Pawła II

3) Wizja Europy papieża Franciszka

4) Małżeństwa zawierane podczas spotkań na Lednicy

5) O życiu, cierpieniu i umieraniu w filmie „Opiekun”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         26 V – św. Filip Nereusz.

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Michał Gradecki, kawaler, zam. Polichno

Anna Kąciak, panna, zam. Miłaczewek par. Malanów – zap. III