Św. Michał Archanioł

Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     18 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3. Serdecznie dziękuję mieszkańcom ulic Jagiellońskiej, Zygmuntowskiej za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę 230 zł.

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 900, serdecznie proszę mieszkańców Władysławowa, ul. Piastowska, Szkolna i Słowiańska.

4. Dziś po mszach św. możemy wesprzeć swą ofiarą do puszek poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

5. Zmarli: Jan Maciaszek, Jadwiga Wolak, Marek Rajczyk, Jacek Mikołajczyk. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        18 IX – św. Stanisław Kostka,

·        20 IX – Andrzej Kim Taegon, Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze, święci męczennicy z Korei,

·         21 IX – św. Mateusz, Apostoł,

·         23 IX – św. Ojciec Pio.

W najnowszym numerze „Idziemy":

- katolickie media kształtujące ludzką tożsamość;

- o niebezpieczeństwie udostępniania danych osobowych;

- recenzja książki „Ostatnie rozmowy", na podstawie wywiadu z papieżem seniorem Benedyktem XVI;

- o trudnościach w wyznawaniu wiary katolickiej na Filipinach.

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Angelika But, panna, zam. Natalia

Daniel Mazur, kawaler, zam. Turek ul. Krótka – zap. III