Św. Michał Archanioł


Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 sierpnia 2014
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Pamiętajmy, że szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Jutro, 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolno -katechetycznego. Na Mszę Św. o godz. 8.00, zapraszamy młodzież z Gimnazjum, a na godz. 9.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej. Zapraszamy również rodziców i grono pedagogiczne. W czasie Mszy Św. modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.

2. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w Niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. W naszej parafii dożynki odbędą się w przyszłą niedzielę, tj. 7 września. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 12.00.

3. Zwróćmy uwagę na odwiedzających nasze domy Świadków Jehowy. Pamiętajmy jednak o tym, aby nasze przywiązanie do wiary i religii nie zostało zachwiane przez nawiedzających nas innych wyznawców. Dialog z tymi osobami, o ile nie jesteśmy do niego dobrze przygotowani nie jest wskazany.

4. Przypominamy naszym parafianom, iż od 2 września powraca Msza Św. odprawiana w naszym kościele o godz. 7. rano.

5. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.  Jest to dobra okazja, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. 

7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Władysławowa, ul. Rynek, od ul. Kaliskiej do Russocic, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję  również za złożoną przy tej okazji ofiarę 310 zł. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 o posprzątanie kościoła serdecznie proszę mieszkańców ul. Konińskiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 1 IX – św. Bronisława
· 3 IX – św. Grzegorz Wielki 
Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mateusz Czekalski, kawaler, zam. Mariantów 
Paulina Kilańska, panna, zam. Władysławów, ul. Lecha – zap. III

Kamil Kałużny, kawaler, zam. Russocice
Monika Bąkowska, panna, zam. Władysławów, ul. Lecha – zap. III

Lidia Połatyńska, panna, zam. Władysławów, ul. Mieszka
Arkadiusz Depa, kawaler, zam. Gniezno, ul. Grabowa – zap. III

Małgorzata Kaczmarczyk, panna, zam. Piorunów
Miłosz Krajewski, kaw. zam. Wieluń – zap. III

Dariusz Chrzuszcz, kawaler, zam. Felicjanów
Katarzyna Waleryszek, panna, zam. Nowy Olesiec par. Chocz – zap. II

Anna Kempińska, panna, zam. Warszawa ul. Książkowa
Michał Jarocha, kawaler, zam. Tarnobrzeg ul. Marczak – zap. I