Św. Michał Archanioł

Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                1 maja 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.

Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17.00.

Natomiast w dni powszednie nabożeństwo majowe po Mszy św.  o godz. 18.00.

2. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy
w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione o godz. 7.30, 9.00, 11.00 w intencji Ojczyzny i druhów strażaków gminy Władysławów, i o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak
w każdą niedzielę.

5. Dziś po Mszach św. do puszek składamy ofiary na cele organizacyjne „Dni w Diecezji” w ramach ŚDM 2016. Osoby, które jadą na ŚDM Kraków 2016 proszone są o dokonanie zaliczki w wysokości 200 zł.

6. Za tydzień, 8 maja, dzieci przygotowujące się do I komunii św. otrzymają pismo święte. Także za tydzień, 8 maja, odbędzie się akcja charytatywna dla Justyny, więcej informacji na plakacie.

7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Skarbek od p. Józefa Szewczyk do p. Zbigniewa Dorada za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za złożoną przy tej okazji ofiarę 220 zł.

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców pozostałej części Skarbek wraz z mieszkańcami Natalii od pani Krygier do szkoły.

W tym tygodniu patronują nam:

·        2 V – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii,

·        4 V – św. Florian,

·        6 V – święci Apostołowie Filip i Jakub.

Przewodnik Katolicki:

- O przełomowym znaczeniu  Konstytucji 3 Maja;

- Wywiad z Augustem Jakubikiem, reprezentantem Polski w biegach ultramaratońskich

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Łukasz Marcin Krzemiński, kawaler, zam. Chlewo

Małgorzata Patan, panna, zam. Felicjanów – zap. III