Św. Michał Archanioł

Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                          26 marca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Wielki Post, który obecnie przeżywamy i czas rekolekcji, które dziś rozpoczynamy w naszej wspólnocie to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Dobrze wykorzystajmy ten czas rekolekcyjny, uczestnicząc w naukach i dobrze przeżytym sakramencie pokuty. Serdecznie witamy ks. prał. dr Artura Niemirę, kanclerza Kurii Włocławskiej, który poprowadzi dla nas i z nami ten święty czas łaski.

Plan Rekolekcji

730 Msza Św. z nauka ogólną
Msza Święta z nauką ogólną
Msza Święta z nauką ogólną

1200 Msza Święta z nauką dla dzieci

1630 Gorzkie Żale

1700 Msza Święta z nauką

Poniedziałek, dzień spowiedzi

900 Msza Św. z nauką dla dzieci
1100 Msza Św. z nauką dla młodzieży

1600 Msza Św. z nauką ogólną i sakramentem chorych

1800 Msza Św. z nauką ogólną

Wtorek, dzień spowiedzi

900 Msza Św. z nauką dla dzieci

1100 Msza Św. z nauką dla młodzieży

1600 Msza Św. z nauką ogólną

1800 Msza Św. z nauką ogólną

Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Św., z wyjątkiem niedzieli, dziś nie spowiadamy. Serdecznie apelujemy, aby nie odkładać spowiedzi poza czas rekolekcji, ponieważ będziemy posługiwali w innych parafiach.

Zwracamy się do osób zmotoryzowanych, aby w poniedziałek i wtorek przed południem nie parkować samochodów na placu przed kościołem i plebanią. Teren ten będzie wydzielony dla samochodów szkolnych podwożących i odwożących dzieci i młodzież na rekolekcje parafialne. Za utrudnienia przepraszamy. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna nieczynna.

3. W tym czasie Wielkiego Postu zapraszamy także na nabożeństwa pasyjne – w piątek Droga Krzyżowa godz. 17.30, niedziela – Gorzkie Żale, godz. 16.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

5. W dniu 02.04.2017 r. (niedziela) przypada 12 rocznica śmierci świętego Jana Pawła II.

Zapraszamy w tym dniu, na godz. 20.30, do wzięcia udziału w Apelu Jasnogórskim.

Apel zostanie poprzedzony występem poświęconym Świętemu Janowi Pawłowi II, w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół we Władysławowie.

6. Zapraszamy wszystkich pragnących dołączyć się do wspólnej modlitwy uwielbiającej Boga oraz tych, którzy potrzebują modlitwy na spotkania modlitewne, które odbywają się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej.

7. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na opłatę wywozu śmieci cmentarnych (8000 zł).

8. Z racji zmiany czasu na letni Msze Św. po południu będą sprawowane o godz. 18.00, natomiast kancelaria będzie czynna od godz. 17. 00 do godz. 18.00.

9. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Russocic, tzw. Ślepka od p. Szulc do p. Łopatów za piękne posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną przy tej okazji ofiarę 140 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego.

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 900, serdecznie proszę mieszkańców

Russocic, Ślepka – pozostała część oraz tzw. Góry Russockie.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: od Kółka Różańcowego z Chylina 100 zł, od rodz. z Przemysławowa 50 zł, od Kółka Różańcowego ze Skarbek 80 zł.

10. Zmarli: Jan Jabłoński, Jerzy Gmach. Wieczny odpoczynek.

W najnowszym numerze „Idziemy":

- Wywiad z ks. bp. W. Meringiem o ewangelizacji małżeństwa i rodziny;

- Rozmowa z publicystką Dorotą Łosiewicz o jej książce „Życie jest cudem";

- Ks. Chrostowski o kolejnym błogosławieństwie: „Błogosławieni, którzy łakną sprawiedliwości;

- Kilka artykułów: „O prawie do życia" każdego człowieka;

- Program telewizyjny (włącznie z TV TRWAM).

Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:

Mateusz Szczeciński, kawaler, zam. Felicjanów

Agnieszka Semeniuk, panna, zam. Beniądzice – zap. III