Św. Michał Archanioł

Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                               24 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego.

2. Jutro – w drugi dzień Zielonych Świątek – obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W naszej parafii 40 – godzinne nabożeństwo. Msze Święte w tym dniu o godzinie 7.30,  11.00 i 18.00. Wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 8.00 i adoracja do godz. 18.00. Nabozenstwo majowe przed rozpoczęciem Mszy Św. wieczornej.

3. Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy. Ostatnie nabożeństwo majowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00

4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Natalii, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za złożoną przy tej okazji ofiarę 410 zł.

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców Leonii.

5. Serdecznie dziękujemy młodzieży naszej parafii, zespołowi parafialnemu i ludziom otwartego serca za przygotowanie czuwania modlitewnego, które odbyło się w wigilię Zesłania Ducha Świętego w naszym parafialnym wieczerniku.

6. Dziękujemy młodzieży, która w miniony czwartek przyjęła sakrament bierzmowania za złożoną ofiarę na kościół w wys. 1500 zł. Ofiara ta będzie przeznaczona na remont organów, który rozpocznie się z początkiem miesiąca czerwca. Dziękujemy także księdzu Łukaszowi, naszemu wikariuszowi za złożenie ofiary 500 zł także na ten cel.

7. Za tydzień, w sobotę 30 maja, o godz. 16.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Komunii Rocznicowej.

8. W najbliższą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają Pismo św.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Kazimierz Kacprzak. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

10.Odwiedzimy kapliczki - poniedziałek w Tarnowskim Młynie, we wtorek w Felicjanowie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 26 V – św. Filip Nereusz, prezbiter,

· 29 V – św. Urszula Ledóchowska, dziewica.

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Tomasz Troczyński, kawaler, zam. Władysławów, ul. Mieszka

Jolanta Łażewska, panna, zam. Konin, ul. Przemysłowa, par. NMP Królowej Polski – zap. III

Adrian Olek, kawaler, zam. Władysławów

Marta Drzewiecka, panna, zam. Russocice – zap. II