Św. Michał Archanioł


Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj
PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO 14 września 2014
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czerwony kolor szat liturgicznych wskazuje nam, że nie przeżywamy dziś 24. niedzieli w ciągu roku, lecz – jak to już słyszeliśmy w trakcie Mszy św. – została ona zastąpiona obchodem święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Święto to zostało ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna.

2. W poniedziałek natomiast obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

3. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach. 

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (tj. czwartek) przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. 

5. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 14.00, Mszą Św. w Tarnowskim Młynie rozpoczynamy uroczystość pieczonego ziemniaka.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Władysławowa, z ul. Górniczej i Północnej, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję  również za złożoną przy tej okazji ofiarę 300 zł. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców Władysławowa, ul. Senatorska i Łokietka.

7. Zmarli: Stanisław Włodarczyk.  Wieczny odpoczynek…


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 16 IX – św. św. Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; 20 IX – św. św. Andrzej Kim Taegon, prezbiter koreański.

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Anna Kempińska, panna, zam. Warszawa ul. Książkowa
Michał Jarocha, kawaler, zam. Tarnobrzeg ul. Marczak – zap. III

Jakub Gąbka, kawaler, zam. Władysławów, ul. Mieszka
Magdalena Zając, panna, zam. Cisew – zap. II

Tomasz Wysocki, kawaler, zam. Władysławów, ul. Felicjanowska
Dagmara Durkiewicz, panna, zam.  Gadów – zap. II

Paweł Piskorski, kawaler, zam. Mariantów
Kinga Woźniak, panna, zam. Małoszyna – zap. I

Radosław Musiał, kawaler, zam. Milinów
Andżelika Lipska, panna, zam. Wyszyna – zap. I