Św. Michał Archanioł


Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj
SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                20 lipca 2014
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

2. W środę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy, patronki Europy.

3. W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem.

4. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.

5. W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Choć nie mamy o nich żadnych danych z Ewangelii, to jednak ich kult rozwijał się w całym Kościele razem z kultem Matki Bożej.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Chylina – działki prawa i lewa strona, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję  również za złożoną przy tej okazji ofiarę w wysokości 440 zł. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00, serdecznie proszę mieszkańców Chylina, wieś, od strony Grzymiszewa – od p. Mirosława Szymczaka do p. Mirosława Mazurka.

Dziękujemy serdecznie panu Piotrowi Skoczylasowi za wykonanie podstawy do przenoszenia figury św. Michała Archanioła.

7. Zmarli: Stanisław Langier, Teresa Walaszczyk. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
22 VII – św. Maria Magdalena,
24 VII – św. Kinga (1234-1292),
26 VII – św. św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny.

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:


Magdalena Pawlewska, panna, zam. Russocice
Tomasz Uliński, kawaler,  zam. Russocice – zap. III

Adam Lipski, kawaler, zam. Władysławów
Marta Szymaniak, panna, zam. Środa Wlkp. ul. Wrzesińska – zap. III

Tomasz Szewczyk, kawaler, zam. Natalia
Joanna Jesiołowska, panna, zam. Leonia – zap. II

Waldemar Zawada, zam. Władadysławów
Aleksandra Zawadzka, zam. Władysławów – zap. I

Agata Zając, panna, zam. Władysławów ul. Słowiańska
Paweł Ficner, kawaler, zam. Brudzew ul. Kopernika – zap. I