Św. Michał Archanioł


Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj
TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 października 2014
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), których data konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. 

2. We wtorek, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Nie mamy o nich wielu wiadomości, prócz tego, że są wymieniani wśród dwunastu najbliższych uczniów Pana Jezusa. 

3. Kończy się miesiąc październik, który – jak pamiętamy – jest poświęcony modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu. 

4. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci i modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych. Pamięć ta niech się wyrazi także w naszych tradycyjnych i pięknych wypominkach, które można zgłaszać w kancelarii.

5. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. 

6. W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione o godz.  7.30 i 9.00. O godz. 11.00 wyruszy procesja żałobna z kaplicy przy cmentarzu, gdzie po modlitwie za zmarłych, także na cmentarzu, rozpocznie się uroczysta Eucharystia. Ofiary tego dnia składane na tacę w kościele i na cmentarzu będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

7. Natomiast 2 listopada, mimo że jest to niedziela, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby. W Dniu Zadusznym, czyli w najbliższą niedzielę Msze Św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Msza Św. o godz. 17.00 będzie odprawiona w kaplicy przedpogrzebowej w intencji wszystkich wiernych zmarłych naszych parafian, którzy odeszli do Pana między 2 listopada 2013 a 1 listopada 2014. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny.

8. Od dzisiejszej niedzieli Msze Św. w naszej parafii są odprawiane według porządku czasu zimowego. Niedziela bez zmian. W dzień powszedni o godz. 7.00 i 17.00, kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00 i od godz. 16.00 do 17.00.

9. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Władysławowa, ul. Lecha za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za złożoną przy tej okazji ofiarę 600 zł. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców Władysławowa, ul. Mieszka – od p. Anny Chrzempiec do p. Mirosława Raźnego. 

10. Komunikat Wójta Gminy Władysławów
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że 1 listopada na drodze powiatowej Russocice — Natalia — Kuny występuje wzmożony ruch kołowy, a znalezienie miejsca parkingowego w okolicy cmentarza jest praktycznie niemożliwe. Wobec powyższego uprzejmie proszę mieszkańców Russocic o udostępnienie w tym dniu miejsc parkingowych na prywatnych posesjach przy cmentarzu w Russocicach. Dziękuję za zrozumienie sytuacji i okazanie pomocy przyjezdnym odwiedzającym cmentarz. 
Wójt Gminy Władysławów Krzysztof Zając.

11. Zmarli: Jerzy Zając, Mieczysława Choinka. Wieczny odpoczynek…