Św. Michał Archanioł


Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        30 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Pamiętajmy, że szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. We wtorek, 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolno -katechetycznego. Na Mszę Św. o godz. 8.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej, a na godz. 9.00 młodzież z Gimnazjum. Zapraszamy także rodziców i grono pedagogiczne. W czasie Mszy Św. modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.

 

2. W najbliższą niedzielę, 6 września,  w naszej parafii odbędą się dożynki powiatowo – gminno – parafialne. Uroczysta Msza św. dziękczynna - polowa o godz. 14.00 na stadionie gminnym w Russocicach. Zapraszają starosta turecki, wójt gminy Władysławów i proboszcz parafii. W związku z dożynkami nie będzie Mszy Św. popołudniowej o godz. 17.00.

 

3. We wtorek przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej.

 

4. W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  Jest to dobra okazja, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Młodzież i dzieci zapraszamy w pierwszy piątek do spowiedzi na godz. 15.00.

 

5. Przypominamy naszym parafianom, iż od 2 września powraca Msza Św. odprawiana w naszym kościele o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku włącznie w godz. od 8.00 do 9.00 i od godz. 17.00 do 18.00. W pierwsze piątki po południu kancelaria nieczynna.

 

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom ul. Konińskiej, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę i złożoną przy tej okazji ofiarę w wys. 300 zł.

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców Władysławowa, ul. Górnicza i Północna.

 

Serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę w wys. 200 zł od rodz. z ul. Lecha na remont organów.

 

7. W sobotę, 5 września organizowany jest wyjazd pielgrzymkowy na XII Spotkania Seniorów na Polach Lednickich. Informacje i zapisy u p. Henryka Trochy.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Zdzisław Krawiec, Mirosław Mikołajczyk, Nadzieja Konopczyńska i Marianna Halina Sosińska z Ignacewa, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00.  Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 1 IX – bł. Bronisława,

· 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła.

 

 

 

Do Zawarcia Sakramentu Małżeństwa Przygotowują Się:

 

 

Patryk Mielczarek, zam. par. Maszewo

Dagmara Nawrocka, zam. par. Maszewo – zap. III

 

Anna Matusiak, zam. Małoszyna

Artur Ziemba, zam. Ostrzeszów – zap. III

 

Paweł Matusiak, kawaler, zam. Chylin

Anna Wejman, panna, zam. Zadworna, par. Tuliszków – zap. II

 

Izabela Wojdak, panna, zam. Russocice

Paweł Kujawa, kawaler, zam. Dąbrowice Stare par. Kościelec – zap. I