Św. Michał Archanioł

Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    26 lipca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku. W tę dzisiejszą niedzielę swoją modlitwą wyrażamy szczególną wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom z racji wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

3. Zbliża się Maryjny miesiąc sierpień związany z tradycją pieszego pielgrzymowania do Jasnogórskiego Sanktuarium Narodu. W czwartek, 30 lipca ok. godz. 18.30, do naszej parafii przybędzie piesza pielgrzymka ze Strzelna udająca się na Jasną Górę. Uprzejmie proszę o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach, aby przez ten gest chrześcijańskiej gościnności włączyć się w trud pielgrzymowania. Natomiast 2 sierpnia przybędzie do nas na nocleg rowerowa pielgrzymka, także ze Strzelna udająca się na Jasną Górę.

W piątek, 7 sierpnia, ok. godziny 15.30 będziemy także gościć pielgrzymów z Konina. Serdecznie proszę panie z Koła Gospodyń o przygotowanie poczęstunku w Domu Parafialnym.

4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Chylina, wieś, od p. Bogumiła Klanowskiego do p. Bogumiła Malesza oraz mieszkańców ulicy przy blokach od p. Krzysztofa Połatyńskiego do p. Marianny Szymaniak, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za złożoną przy tej okazji ofiarę w wys. 300 zł.

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców Władysławowa, ul. Kaliska, strona szkoły i przedszkola.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Marianna Kurz, Józef Szustakowski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 29 VII – św. Marta,

· 31 VII – św. Ignacy z Loyoli,

· 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori.

Do Zawarcia Sakramentu Małżeństwa Przygotowują Się:

Paweł Jasnowski, kawaler, zam. Milinów

Anna Szewczyk, panna, zam. Skarbki – zap. III