Św. Michał Archanioł

Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    28 czerwca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się pamiętać o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii, ponieważ od modlitwy nie ma wakacji.

2. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Ofiary w tym dniu są zbierane na Bazylikę Św. Piotra w Rzymie. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł lub Tomasz, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

3. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W związku z rozpoczynającymi się urlopami Msze Święte codzienne od 1  lipca w naszym kościele, w miesiącach wakacyjnych, będą odprawiane jedynie o godz. 18.00. Także kancelaria czynna będzie tylko po południu. Ze spowiedzi korzystajmy pół godziny przed mszą świętą.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Chylina, duży blok oraz domy koło bloku, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za złożoną przy tej okazji ofiarę 210 zł.

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców Chylina, pozostałe bloki.

Dziękujemy za ofiarę 100 zł na organy od Ochotniczej Straży Pożarnej w Natalii

7. Dziękujemy także za ofiary złożone do puszki w wys. 3075 zł na pomoc choremu dziecku.

Do Zawarcia Sakramentu Małżeństwa Przygotowują Się:

Michał Poszwa, kawaler, zam. Małoszyna

Magdalena Śmiglewska, panna, zam. Janów – zap. III