Św. Michał Archanioł


Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj
DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 sierpnia 2014
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

2. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.30, 9.00 i 18.00.

3. A w piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. 

4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Władysławowa, ul. Rynek, od p. Dębińskich do p. Cegielskich, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję  również za złożoną przy tej okazji ofiarę. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00, serdecznie proszę mieszkańców Rynku, od ul. Kaliskiej do Russocic.

5. Zmarli: Zofia Płuciennik. Wieczny odpoczynek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 27 VIII – św. Monika,  ·28 VIII – św. Augustyn 

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Kinga Drzewiecka, panna, zam. Natalia
Michał Walczak, kawaler, zam. Wyszyna –zap. III

Tomasz Augustyniak, kawaler, zam. Polichno
Ewa Szymczak, panna, zam. Brudzew – zap. III

Mateusz Czekalski, kawaler, zam. Mariantów 
Paulina Kilańska, panna, zam. Władysławów, ul. Lecha – zap. II

Kamil Kałużny, kawaler, zam. Russocice
Monika Bąkowska, panna, zam. Władysławów, ul. Lecha – zap. II

Lidia Połatyńska, panna, zam. Władysławów, ul. Mieszka
Arkadiusz Depa, kawaler, zam. Gniezno, ul. Grabowa – zap. II

Małgorzata Kaczmarczyk, panna, zam. Piorunów
Miłosz Krajewski, kaw. zam. Wieluń – zap. II

Dariusz Chrzuszcz, kawaler, zam. Felicjanów
Katarzyna Waleryszek, panna, zam. Nowy Olesiec par. Chocz – zap. I