Św. Michał Archanioł


Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 14 grudnia 2014
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwający adwent przypomina nam, że Jezus przyszedł i nieustannie przychodzi, aby objawić zbawczą wolę Ojca. W wielu parafiach trwają rekolekcje, które są zawsze głębokim wejściem człowieka w samego siebie. Niech i tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej, które dziś rozpoczynamy, a prowadzi je, ks. Piotr, przełożony Domu Księży Pallotynów w Częstochowie, pomogą nam w tej duchowej odnowie. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. 


____________________________________________________________

PROGRAM REKOLEKCJI

NIEDZIELA 14 GRUDNIA: 
Msze Św.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00 dla młodzieży.

PONIEDZIAŁEK 15 GRUDNIA: 
Msze Św.: 9.00, 11.00, 16.00 dla dzieci, 18.00 dla młodzieży, 
sakrament spowiedzi pół godziny przed każdą Eucharystią: od 8.30, 10.30, 15.30, 17.30.

WTOREK 16 GRUDNIA: 
Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 dla chorych, 16.00 dla dzieci, 18.00 dla młodzieży, 
sakrament spowiedzi pół godziny przed każdą Eucharystią: od 8.30, 10.30, 15.30, 17.30.


_____________________________________________________________________________


2. Msza Św. dla osób starszych i chorych z sakramentem namaszczenia we wtorek o godzinie 11.00, prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu tych osób do kościoła. 

3. Roraty w naszej parafii w tym tygodniu w środę i w piątek o godz. 6.45.

4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Po Mszy Św. jest jeszcze możliwość nabycia tych świec. 

5. W czasie rekolekcji w naszej parafii kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Zachęcamy parafian do licznego udziału rekolekcjach adwentowych oraz spowiedzi. Spowiedzi prosimy nie odkładać poza czas rekolekcji, ponieważ w te ostanie dni przedświąteczne będziemy zaangażowani w inne obowiązki.

7. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.

8. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Przemysławowa, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za złożoną przy tej okazji ofiarę. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców Mariantowa.

9. Dziękujemy bardzo serdecznie młodzieży pod przewodnictwem ks. Michała za zorganizowanie „Szlachetnej Paczki”, która zostanie przekazana pod wyznaczony adres.