Św. Michał Archanioł

Ogłoszenia Drukuj

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY       26 kwietnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak mogliśmy to usłyszeć we wstępie do Mszy św. – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. W tej intencji w miesiącu maju możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które rozpoczynają się w naszym kościele w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi.

5. W piątek – pierwszy w maju – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze Święte o godz. 7.30 i 18.00 oraz Msza Św. ślubna o godz. 17.00.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Russocic, Ślepka – pozostała część oraz tzw. Góry Russockie, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za złożoną przy tej okazji ofiarę 250 zł.

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców Skarbek od p. Dariusza Zasady do p. Marcina Ficner.

7. W najbliższą niedzielę 3 maja, zapraszamy dzieci komunijne na Mszę Św. na godz. 12.00, po której odbiorą stroje komunijne.

8. W dniu 16.05.2015 odbędzie się wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Św. Koszt ok. 40 zł, wyjazd o godz. 4.45. Zapisy u p. Ireny Wietrzyk (Władysławów, ul. Senatorska 10).

9. W najbliższą niedzielę w Chylinie o godz. 19.00, zostanie poświęcona figura przy kapliczce.

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Marta Dębowska, zam. Russocice

Radosław Kukuła, zam. Turek,  par. św. Barbary – zap. III

Karol Joński, kawaler, zam. Milinów

Sylwia Nowicka, panna, zam. Koło, ul. Kolejowa, par. MB Częstochowskiej – zap. I

Dawid Sosiński, kawaler, zam. Bratuszyn par. Galew

Kinga Połatyńska, panna, zam. Chylin – zap. I