Św. Michał Archanioł


Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 23 listopada 2014
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. 

2. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na montaż słowno-muzyczny, który przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie pod kierunkiem ks. Juliusza Granicznego.  

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Eucharystię w środę, 26 listopada, na godz. 17.00. Będzie to Msza Św. sprawowana pod przewodnictwem egzorcysty diecezjalnego w intencji naszych uwolnień i uzdrowień duchowych za pośrednictwem św. Michała Archanioła.

5. Sponsorzy, Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają 29.11.2014r. na godzinę 16.00 do Domu Parafialnego w Russocicach na recital Zbigniewa Wodeckiego. Wstęp wolny.

6. Parafia św. Barbary w Turku zaprasza w dniu 29 listopada, tj. w sobotę na dekanalne spotkanie Kół Żywego Różańca. Rozpoczęcie spotkania godz. 9.30.

7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Tarnowskiego Młyna za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za złożoną przy tej okazji ofiarę 340 zł. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców Głogowej, od p. Jana Trocha do p. Henryka Wojdak.

8. Zmarli: Marek Małolepszy. Wieczny odpoczynek…


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
· 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy; 

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Jakub Grzelczak, kaw. zam. Cichów par. Brudzew
Marlena Domańska, panna, zam. Władysławów, ul. Górnicza – zap. I

Marcin Sylwestrzak, kawaler, zam. Wyszyna, ul. Jana Pawła
Alicja Przybylska, panna, zam. Chylin – zap. I