Św. Michał Archanioł

Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                               27 listopada 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratnią. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele w poniedziałki, środy i soboty o godz. 6.45 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od zabaw.

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udamy się po rekolekcjach adwentowych.

5. W najbliższym czasie nasze rodziny odwiedzą Panie i Panowie Sołtysi rozprowadzając opłatek wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na odnowienie elewacji zewnętrznej plebanii i wikariatki.

W związku z tym zapraszam od środy Panie i Panów Sołtysów po odbiór opłatków do kancelarii.

6. W sobotę, 3 grudnia, organizowany jest wyjazd na międzyparafialną pielgrzymkę do Torunia z okazji 25-lecia powstania Radia Maryja. W programie m.in. zwiedzanie sanktuarium NMP oraz św. Jana Pawła II. Zapisy u p. Henryka Trochy. Odjazd o godz. 7.00 sprzed Domu Kultury.

7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Międzylesia od p. Jerzego Łukawczyka do p. Lewandowskiego, za piękne posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę 190 zł.

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 900, serdecznie proszę mieszkańców Międzylesia od p. Wioletty Majcherek do p. Borysława Gradeckiego.

Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona zostanie na zakup opału do ogrzewania kościoła.

8. Od najbliższej niedzieli rozprowadzane będą świece wigilijne.

W najnowszym numerze „Idziemy":

- Rozmowa z abpem Henrykiem Hoserem o przekazie życia przez rodziców i Boga;

- Refleksje z Łagiewnik po ogólnopolskim Akcie Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana;

- Ks. Marek Dziewiecki o „Problemach z tożsamością płciową;

- Kapłani naszej diecezji na misji w Kazachstanie;

- Program telewizyjny na bieżący tydzień (włącznie z TV TRWAM).

W tym tygodniu patronują nam:

·         30 XI – św. Andrzej Apostoł, (święto);

·        2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), (wspomnienie dowolne);

·        3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter.