Św. Michał Archanioł


Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj
SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lipca 2014
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. 

2. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.

3. Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie.

4. W piątek, 1 sierpnia, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Do chorych udamy się o godz. 9.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

6. Zbliża się Maryjny miesiąc sierpień związany z tradycją pieszego pielgrzymowania do Jasnogórskiego Sanktuarium Narodu. W środę 30 lipca ok. godz. 18.00 do naszej parafii przybędzie piesza pielgrzymka ze Strzelna udająca się na Jasną Górę. Uprzejmie proszę o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach, aby przez ten gest chrześcijańskiej gościnności włączyć się w trud pielgrzymowania. Natomiast w czwartek, 7 sierpnia ok. godziny 15.30 będziemy gościć pielgrzymów z Konina. Serdecznie proszę panie z Koła Gospodyń o przygotowanie poczęstunku w Domu Parafialnym.

7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Chylina wieś, od strony Grzymiszewa – od p. Mirosława Szymczaka do p. Mirosława Mazurka, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję  również za złożoną przy tej okazji ofiarę w wysokości 510 zł. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00, serdecznie proszę mieszkańców Chylina, wieś, od p. Bogumiła Klanowskiego do p. Bogumiła Malesza oraz mieszkańców ulicy przy blokach od p. Krzysztofa Połatyńskiego do p. Marianny Szymaniak.
Serdecznie dziękujemy p. Katarzynie Andrzejewskiej z Chylina za piękne przybranie kwiatami naszej świątyni.

8. Zmarli: Anna Badowska. Wieczny odpoczynek…

9. Ogłosić gazety – Przewodnik.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 29 VII – św. Marta, 
· 31 VII – św. Ignacy z Loyoli,
· 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori.
Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:


Tomasz Szewczyk, kawaler, zam. Natalia
Joanna Jesiołowska, panna, zam. Leonia – zap. III

Waldemar Zawada, zam. Władadysławów
Aleksandra Zawadzka, zam. Władysławów – zap. II

Agata Zając, panna, zam. Władysławów ul. Słowiańska
Paweł Ficner, kawaler, zam. Brudzew ul. Kopernika – zap. II

Miron Wojdak, kawaler, zam. Władysławów, ul. Senatorska
Paulina Cieślak, panna, zam. Wyszyna – zap. I

Michał Niezgoda, kawaler, zam. Połczyn Zdrój, ul Świerczewskiego
Monika Olszak, panna, zam. Władysławów, ul. Lecha – zap. I