Św. Michał Archanioł


Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                   22 lutego 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia.

 

2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

 

3. Dziś po Mszy Św. o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie.

 

4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Wandowa, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za złożoną przy tej okazji ofiarę 160 zł. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców Russocic tzw. Dębocha od p. Marka Pietrzaka do p. Jabłońskiego.

 

 

5. W tym tygodniu ze względu na trwające ferie Msze Św. w naszym kościele tylko o godz. 17.00 po południu. W najbliższą środę Msza Św. o uwolnienia i uzdrowienia.

 

6. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko po południu.

 

7. Przypominamy o rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która odbywa się w Domu Parafialnym.

 

 

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 

Ewelina Marciniak, panna, zam. Kamionka

Adrian Świerczyński, kawaler, zam. Długa Wieś, par. Dobra – zap. III

 

Beata Sobczak, panna, zam. Władysławów ul. Mieszka

Sebastian Gensch, zam. Strumyk par. Kramsk – zap. III

 

Żaneta Kopaczewska, zam. Chylin

Jacek Chojnacki, zam. Chylin – zap. I