Św. Michał Archanioł

Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               24 lipca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego
z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Wszystkich, którzy mogą, zachęcamy do duchowego łączenia się z tymi uroczystościami poprzez transmisję telewizyjną czy radiową.

2. W poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego wspomnienia Świętego Krzysztofa.

3. We wtorek, 26 lipca, wspominamy dziadków Pana Jezusa, Świętych Annę
i Joachima. W modlitwie pamiętajmy także o naszych dziadkach.

4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Władysławowa, ul. Kaliska, strona szkoły i przedszkola, za piękne posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę i terenu przykościelnego, oraz za złożoną przy tej okazji ofiarę w wysokości     390 zł.

O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 900, serdecznie proszę mieszkańców Władysławowa, ul. Kaliska, strona Ośrodka Zdrowia.

5. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie współpracując z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu organizuje zbiórkę krwi, która odbywa się w dniu dzisiejszym w sali  Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie w godzinach 9.00-13.00.

6. Osoby, które zapisały się na rekolekcje w Licheniu z o. Bashoborą, mogą odbierać wejściówki oraz dokonywać wpłaty 15 zł za przejazd u p. Ireny Wietrzyk. Wyjazd 20 sierpnia o godz. 7.00 spod kościoła.

Przewodnik Katolicki:

- O papieżu Franciszku – proroku naszych czasów

- o zamachu w Nicei

- zarządzenie ks. biskupa Wiesława Meringa w sprawie koncertów w kościołach

- o pozytywnej i negatywnej stronie Internetu

- raz jeszcze o Sprawie Wołyńskiej

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym,

·        25 VII – św. Krzysztof,

·         29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii;

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Dominika Kasprzak, panna, zam. Russocice

Dariusz Dębowski, kawaler, zam. Władysławów – zap. III