Św. Michał Archanioł


Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach
Strona główna arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Drukuj
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 września 2014
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto, byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jaka wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy. 

2. Przypominamy, iż w dniu dzisiejszym, o godz. 15.00 gromadzimy się na Rynku we Władysławowie na wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia upraszając pokój dla naszej Ojczyzny i całego świata.

3. Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Jest on nam dany jako potężny orędownik na naszej drodze do Boga. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Michał Hinc, absolwent dyplomacji watykańskiej. Serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową orkiestrę OSP, asystę, poczty sztandarowe, ministrantów. Każdy odpust to imieniny parafii. Uczyńmy wszystko aby w tym dniu być na Eucharystii, w czasie której możemy zyskać najcenniejszy dar odpustu zupełnego. Natomiast po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta procesja z figurą św. Michała Archanioła wokół Rynku we Władysławowie. 

4. Od środy rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Św. i nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali pół godziny przed Mszą Św. wieczorną.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z sakramentu pokuty.

6. W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Dzień ten ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. 

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 października, wspominamy św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, który przez swoje życie zgodne z wymogami Ewangelii przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła. 

8. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Władysławowa z ul. Felicjanowskiej, za piękne posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego na dzisiejszą niedzielę, dziękuję  również za złożoną przy tej okazji ofiarę 330 zł. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 9.00 serdecznie proszę mieszkańców Władysławowa, z ulic: Jagiellońskiej, Zygmuntowskiej, Królowej Jadwigi i  Bolesława Chrobrego. 
Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona będzie na zapłatę za wywóz śmieci cmentarnych, ostatnia rata wynosi 5600 zł. Aktualnie zapłacono 4000 zł.

9. Zmarli: Stanisław Głogowski, Zenon Lodziński.  Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 30 IX – św. Hieronim 
· 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus.


Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Paweł Piskorski, kawaler, zam. Mariantów
Kinga Woźniak, panna, zam. Małoszyna – zap. III

Radosław Musiał, kawaler, zam. Milinów
Andżelika Lipska, panna, zam. Wyszyna – zap. III

Arkadiusz Klanowski, kawaler, zam. par. Tuliszków
Nikola Ziętek, panna, zam. par. Russocice – zap. II

Mateusz Kieller, kawaler, zam. par. Russocice
Iwona Nawrocka, panna, zam. par. Kuny – zap. II

Andżelika Glapińska, panna, zam. Polichno
Damian Niewiadomski, kawaler, zam. Kalinowa – zap. I

Mariusz Michalak, kawaler, zam. par. Russocice
Anna Nazarska, panna, zam. Kuny – zap. I